Teams looking to play pre-Season friendlies please remember that all friendly games must be sanctioned. If you are playing a team from within our Bournemouth Hayward Saturday or Sunday Leagues then the game must be sanctioned by the Bournemouth Divisional Football Association.  If the home team is a Hampshire or Dorset League team then please ensure with the respective County FA that the game has been sanctioned by them and inform us of the game.  If you are running a Tournament, Permission must be asked of the Sanctioning County FA.    You and your opponents must have purchased your team insurance and be affiliated to the County FA before we can sanction your games.

 Please contact the office by email with full details of dates, venues, opponents, KO times and Referee. Email:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

 

  

2021-22 SANCTIONED PRE-SEASON FRIENDLIES      
 DATE  Home Team  Away Team  Venue  KO TIME REFEREE
Sunday 11th July Academy Longfleet County Ground 10:30 Pat Rowson
Sunday 18 July  Academy Hordle Spurs County Ground 10:30 Pat Rowson
Saturday 24th July Bisterne United New Milton Res Bisterne 15:00 Andre Linford
Sunday 25 July Bourne Woodville Wanderers KGVPF 13:00 Pat Rowson
Sunday 25th July Rushmere First Boscombe Celtic First Ferndown LC 10:30  Alex Rush-Fear
Sunday 25th July Rushmere Reserves Boscombe Celtic Ferndown LC 10:30  Luke Fletcher
Sunday 25th July Kraken New Milton Borough County Ground 10:30 ?
Sunday 25th July Southside Vipers Poole Rovers Ferndown LC 10:30 ?
Thursday 29th July Bournemouth Poppies Bournemouth Electric Victoria Park 19:30 TBC
Saturday 31st July Bisterne United Sturminster Marshall FC Bisterne 15:00 Luke Fletcher
Sunday 1st August  Parkstone Athletic southside Vipers Corfe Mullen   Darryl Goodayle
 Sunday 1st August AFC Burton Bourne  Winkton 10:30  
Sunday 1st August Rushmere Reserves AJFC Ferndown Leisure Centre 10:30 Alex Rush-Fear
Sunday 1st August Wallisdown Wanderers Grange Athletic Pelhams Park 10:30 Luke Fletcher
Sunday 1st August  2021 FC Hajduk Poole Rovers Chapel Gate 10:30 Lee Stevens
Sunday 1st August Allegro Park Rangers NMO Ferndown Leisure Centre 10:30 Andre Linford
Wednesday 4th August Kraken Wareham Rangers County Ground 19:30 Mark Sers
Saturday 7th August Bisterne United AFC Burton Bisterne 14:00 Andre Linford
Saturday 7th August Bisterne United Westover Bournemouth Bisterne 15:00 Andre Linford
Saturday 7th August Fordingbridge Turks Ringwood Town Fordingbridge 14:00 Graeme Thorley
Sunday 8th August Rushmere First AJFC Ferndown Leisure Centre 10:30 Andre Linford
Sunday 8th August Wallisdown Wanderers Poole Rovers Pelhams 10:30 Jason Coombs
Sunday 8th August Woodville Wanderers Famous Old Spar Redland Community Rec 10:30  
Sunday 8th August Kirkfield NMO Slades Park 10:15 Daryll Goodayle
Sunday 8th August Alderney Manor Res AFC Burton Ferndown LC 13:00 TBC
Sunday 8th August Alderney Manor TGC Ferndown KC 10:30 Luke Fletcher
Sunday 8th August NMO Kirkfield United Slades Park 10:15 ?
Sunday 8th August Rushmere Reserves Stourvale Ferndown LC 10:30 Pat Rowson
Sunday 8th August Boscombe Celtic Scott V Slades Farm 12:00 TBC
Sunday 8th Aug NME Hordle Spurs   10.30 Lee Stevens
Cancelled Kraken Sports AFC Tavern County Ground 10:30  Paul Gibbons
Sunday 8th August Allegro Park Rangers Bourne FC Ferndown Leisure Centre 10:30 Richard Batchelor
Sunday 8th August FC Hajduk Bournemouth Athletic Fawcett Fields 10:30 Max Ashley
Sunday 8th August Grange Longfleet QE2 14:00 Craig Haynes
Sunday 8th August Wiseguys AFC Branksome TBC   TBC
Tuesday 10th August Rushmere TGC Ferndown LC 18:30 Pat Rowson
Tues 10th August Rushmere Reserves AC Burton Ferndown LC 18:30 Alex Rush-Fear
Tues 10th August Hamworthy Rec East CSSC Hamworthy Club 18:30 ?
Tuesday 10th August Bisterne United Bournemouth Sports Bisterne 19:00 Luke Fletcher
Thurs 12th Aug  Shoulder of Mutton  FC Bearwood Sports FLC 6.30 Matt Brock
Friday 13th August Academy Wallisdown Wanderers County Ground 20:15 Pat Rowson
Friday 13th August Bournemouth Electric Bournemouth Sports (Sun) Electric 18:30 TBC
Saturday 14th August Bisterne Utd Merley Cobham Res Bisterne 15:00 Andre Linford
Saturday 14th August AFC Burton Mudeford Mens Club Winkton 14:00 Andre Linford
Sunday 15th August  Kraken Sports FC Branksome Liberal Reserves  County Ground  TBA  Paul Gibbons
Sunday 15th August Rushmere First AFC Burton Ferndown LC 10:30  Alex Rush-Fear
Sunday 15th August Rushmere Reserves Longfleet Ferndown LC 10:30  Pat Rowson
Sunday 15th August East CSSC Bournemouth Manor Res Grange Road 10:30  ?
Sunday 15th August Kirkfield Bourne Slades Park 10:15 HCR 
Sunday 15th August Alderney Manor Res Poole Borough FC Ferndown LC 13:00 Luke Fletcher
Sunday 15th August Bourne Kirkfield Slades Farm 10:15 TBC
Sunday 15th August Woodville Wanderers Alderney Manor Ferndown LC 13:00 ?
Sunday 15th August FC Hajduk Scott V Chapel Gate 10:30  Max Ashley
Sunday 15th August New Milton Borough Allegro Park Rangers Fawcett Fields 10:30 Joe Swaine
Sun 15th Aug Shoulder of Mutton Camerons Reserves Wimborne town 4G 11.15 TBC ?
Sunday 15th August West Howe First TGC FC Fernheath Road 10:30  Matt Brock
Sunday 15th August West Howe Res Forest United Fernheath Road 10:30  
Sunday 15th Aug Abbey TBC Cobham 10.30  
sunday 15th Aug Southside Vipers JP Morgan Corfe Mullen 1.30     tbc
Tuesday 17th August Bournemouth Sports Lions Kraken Chapel Gate ? ? ?
Tuesday 17th August Bournemouth Manor Broadstone FC Kinson  18:45 Matty Brock
Wednesday 18th August Fordingbridge Turks Downton Fordingbridge 19:00 Graeme Thorley
Wed 18th Aug Grange FC AJ FC  FLC  18.30 Aron Hillier
Wed 18th August  Alderholt FC Bearwood Sports Alderholt S&SC 18:30 ?
Wed 18th August East Christchurch SSC Wiseguys Grange Road 18:30  
Friday 20th August Academy JP Morgan County Ground 20:15 Pat Rowson
Friday 20th August Okeford United FC Bearwood Sports Okeford 18:30  
Saturday 21st August Bisterne United Broadstone FC Bisterne 15:00 Andre Linford
Saturday 21st August AFC Burton Iford Baptist FC Winkton 11:00 TBC
Saturday 21st August FC Hajduk Bournemouth Sports Phoenix Ferndown LC 14:00 Pat Rowson
Sat 21st Aug Bmth Electric Westover Bmth Broadway Lane 2.00 pm Dave Green
Saturday 21st August FC Bearwood Sports Porton Sports FC Ferndown LC 15:00 TBC
Sunday 22nd August Bourne AJFC Ferndown LC 14:00 Pat Rowson
Sunday 22nd August Wallisdown Wanderers Woodville Wanderers Pelhams Park 10:30 Pat Rowson
Sunday 22nd August Rushmere First Bournemouth Sports Ferndown LC 10:30 Andre Linford
Sunday 22nd August Rushmere Reserves NMO Ferndown LC 12:30  Andre Linford
Sunday 22nd August Woodville Wanderers Hazelbury Hornets Hazelbury Rec 10:30  
Sunday 22nd August Kraken West Moors County Ground  10:30 Paul Gibbons
Sunday 22nd August Shane Stanley AFC Burton County Ground 17:00 Barrie Gregory
Sunday 22nd August Kirkfield Wessex Warriors Slades Park 10:15 Daryll Goodayle
Sunday 22nd August Allegro Park Rangers Longfleet Ferndown LC 10:30 Richard Batchelor
Sunday 22nd August West Howe First Poole Rovers Fernheath Road 10:30  Matt Brock
Sunday 22nd August West Howe Res Upton Sociedad Fernheath Road    
Sunday 22nd August Alderney Manor Res Cameron Reserves Corfe Mullen 14:00  
Sunday 22nd August Alderney Manor Parkstone Manor Ferndown LC 10:30 Luke Fletcher
Sunday  22nd Aug NMB Muscliff Dynamos Faw F 10.30 TBC
Sunday 22nd Aug East Xchurch Ath AFC Burton Grange Road 10.30 TBC
Sunday 22nd Aug Camerons Wiseguys Wimborne 4g 9.45 am TBC
Tuesday 24th August Rushmere First Bournemth Sports Ferndown LC 18:30 Andre Linford
Tuesday 24th August Rushmere Reserves Muscliff Dynamos Ferndown LC 18:30 Luke Fletcher
Tuesday 24th August Woodville Wanderers Sunnyhill FC Ferndown LC 19:00  
Tuesday 24th August Ringwood Development Winkton AFC Ringwood 19:00 Jeff Whalen
Tuesday24 Aug AFC Wimborne Westover Bmth FLC 18.00 Kev Godwin
Wednesday 25th Aug  Kraken  Boscombe Celtic Res    19.30  TBC
Wednesday 25th Aug East Christchurch SSC Bournemouth Electric Grange Road 18:30  
Wed 25th Aug NMO NME Faw F TBC Nick Bowen
Thursday 26th August FC Hajduk Parkstone Ferndown LC 18:30 Pat Rowson
Thursday 26th August Southside Allegro Park Rangers Chapel Gate  TBC TBC
Thursday 26th August FC Bearwood Sports DI United Ferndown LC 18:30 TBC
Thurs 26th Aug Ringwood Town Dev Bournemouth Sports Res long Lane 19.00 TBC
Fri 27th Aug Academy JP Morgan County Ground 20.00 TBC
Saturday 28th August FC Bearwood Sports Hamworthy Rec Res Ferndown LC 15:00 TBC
Sunday 29th August Rushmere Reserves Woodville Reserves Ferndown LC 10:30  Luke Fletcher
Sunday 29th August Rushmere First AFC Wimborne Ferndown LC 10:30  Andre Linford
Sunday 29th August NMO AFC Burton Fawcettts Fields  10:30  Ian Chiddicks
Sunday 29th August East Christchurch SSC Bournemouth Sports Grange Road 10:30 ?
Sunday 29th August Shane Stanley Alderney Manor County Ground 10:30 Barrie Gregory
Sunday 29th August  Wallisdown Wanderers Upton Socisdad Pelhams Park 10:30 Luke Fletcher      
 Sunday 29th August  Kirkfield Academy Slades Park 10:15  Simon.Taylor
 Sunday 29th August  Alderney Manor res AJFC Corfe Mullen 13:00  TBC
Tuesday 31st August Bournemouth Electric East Christchurch SSC Broadway 18:30  TBC
Tuesday 31st Aug Muscliff Dynamos Cameron Res FLC 18.30 TBC
Tuesday 31st Aug Westover Bournemouth Cameron Ferndown Leisure Cent 18:30 Andre Linford
Thursaday 2nd Sept Grange Athletic West Moors Ford Lane 18.15 Craig Haynes